Charakterystyka stali

HSS
Stal szybkotnąca średniej wydajności, jest przeznaczona do produkcji frezów o mniejszych średnicach i obróbki materiałów o wytrzymałości do 900 Mpa.
HSSE
Stal szybkotnąca kuta o bardzo wysokiej wydajności i dobrej wytrzymałości, ma zastosowanie szczególnie w narzędziach o większych średnicach i frezach z ostrzami czołowymi.
HSS Co5
Stal szybkotnąca o bardzo wysokiej wydajności i dobrej wytrzymałości przeznaczona do frezów i obróbki materiałów o wtrzymałości do 1200 Mpa.
HSS Co8
Stal szybkotnąca o bardzo wysokiej wydajności i dobrej wytrzymałości, ciagliwości i odporności temperaturowej. Przeznaczona do frezowania materiałów o dużej wytrzymałości, stali austenitycznych, stali do pracy na gorąco itp.
HSSE-PM
Wysokiej jakości stal szybkotnąca proszkowa o jednorodnej strukturze pozwalająca na produkcję narzędzi o większych rozmiarach i wydłużonym czasie żywotności narzędzia. Zalecana jest do obróbki materiałów o wysokiej wytrzymałości, materiałów twardych, ciężkich do obróbki oraz tytanu i jego stopów. Frezy wykonane z tego materiału dostarczane są z powłoką AlTiN w standardzie.